فیزیوتراپی و کار درمانی در منزل

فیزیوتراپی در منزل سینارای

فیزیوتراپی نو عی از درمان فیزیکی است و یک کار و حرفه‌ی درمانی پیوسته است که از بیومکانیک‌ها یا اصول مکانیزم حرکتی بدن، درمان دستی، ورزش درمانی و درمان‌های الکتریکی برای کمک به بیماران در بازیابی، حفظ و افزایش توانایی حرکت فیزیکی، قدرت و عملکرد آن‌ها استفاده می‌کند. گاهی اوقات برای راحتی بیماران فیزیوتراپی در خانه انجام می شود. تیم تخصصی فیزیوتراپی در منزل سینارای در تهران دارای فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی ،کارشناسی ارشد و دکترا جهت کمک به هموطنان آمادکی خود را اعلام مینماید .

فیزیوتراپیست‌های سینارای   بهتر می‌توانند به بیماران در بازیافتن توانایی حرکتی‌شان کمک کنند. زیرا درک بهتری از چگونگی کارکرد بدن دارند و در مهارت‌های بالینی برای ارزیابی، تشخیص و درمان ناتوانی‌ها دوره دیده‌اند.

فیزیوتراپیستها  ی سینارای می‌توانند به بیماران کمک کنند تا از آسیب‌ها و ناتوانایی از کمر درد، گردن درد ، زانودرد گرفته تا مشکلاتی در لیگامانها (رباط‌ها) بهبودی یابند.

درمان‌های فیزیوتراپی همچنین به توان‌بخشی بیمارانی کمک کنند که از بیماری‌های پارکینسون، فلج، سکته مغزی، ام اس و فلج مغزی رنج می‌برند. علاوه بر این، متخصصین فیزیوتراپی می‌توانند مشکلات مزمن و حاد را با کار کردن با بیماران در خانه درمان کنند.

درمان فیزیوتراپی درخانه برای چه بیمارانی انجام می‌گیرد؟

افرادی که از شدت در امکان مراجعه حضوری را ندارند.

بیماران سکته مغزی و قلبی

بیماران ام اس و پارکینسون

بیمارانی که عمل تعویض کشکک زانو یا مفصل لگن انجام داده اند.

بیمارانی که در حفظ تعادل مشکل دارند .

درمان‌های تسکینی برای تثبیت وضعیت را در ویزیت‌های خانگی

والبته همه‌ آسیب‌ها و بیماری‌هایی را که پزشکان به طور منظم در کلینیک به آن‌ها رسیدگی می‌کنند

مزایای انجام درمان فیزیوتراپی درمنزل سینارای

سال‌هاست که تأثیر درمان فیزیوتراپی در کمک به بیماران برای بازیابی سلامتی و ارتقای قدرت فیزیکی، عملکرد و توانایی حرکتی‌شان ثابت شده است.

برای افزایش میزان کیفیت و تاثیر کار ابتدا بیمار توسط پزشک طب ورزشی ویزیت شده و برنامه ی مناسب را دریافت مینمایند.

برخی از مزایای درمان فیزیوتراپی در خانه عبارت‌اند از:

 • راحت‌تر بودن بیمار
 • ارائه‌ی یک درمانی خصوصی برای بیمار ارائه می‌شود.
 • تسریع روند بهبودی بیمار
 • عدم وجود مشکلاتی در حرکت و رفت و آمد بیمار
 • مدیریت بهتر زمان
 • مقرون به صرفه بودن
 • کمک و نظارت اعضای خانواده

افراد می‌توانند برای هر یک از موارد و مشکلاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، از درمان فیزیوتراپی استفاده کنند:

 • مشکلات عصبی،
 • مشکلات و اختلالات عصبی-عضلانی- اسکلتی،
 • بیماری‌های قلبی عروقی و مشکلات تنفسی.
 • مشکلات عصبی-عضلانی- اسکلتی شامل همه‌ی انواع درد.
 • از جمله کمر درد، زانو درد، آرتروز، آسیب‌های ورزشی و آسیب شلاقی گردن می‌شوند.

از مشکلات عمده‌ای که بیشتر به فیزیوتراپی در خانه نیاز دارند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

فلج

 

آیا می‌دانستید که با انجام منظم درمان‌های فیزیوتراپی، هماهنگی و قدرت عضلانی را می‌توان بهبود بخشید. در نتیجه بیمار فلج تا جایی که برای او مقدور است می‌تواند تحرک داشته باشد.

بیماری پارکینسون

بیماری پارکینسون یک اختلال حرکتی است. درمان فیزیوتراپی می‌تواند به بیمار در بالاتر بردن توانایی و استقلال حرکتی خود کمک کند.

عوارض بعد از سکته‌ی قلبی

درمان فیزیوتراپی برای عوارض بعد از سکته‌ی قلبی، به کاهش میزان ضربان قلب و فشار خون بیمار در زمان استراحت و در طی ورزش کمک می‌کند.

کمر درد

بی‌تحرکی و یکجانشینی، قرار گرفتن بدن در حالت ناصحیح و سفرهای روزانه می‌توانند باعث درد مزمن و همیشگی کمر شوند.

دیگر لازم نیست با این درد زندگی کرده و فعالیت‌های روزمره‌تان را محدود کنید. با مراجعه به یک کلینیک فیزیوتراپی و کمک گرفتن از یک فیزیوتراپیست مجرب و ماهر، یا به‌راحتی در خانه‌ی خود، می‌توانید از این درد رهایی یابید.

مشکلات تنفسی

حیطه عمده‌ی دیگری که می‌تواند از مزایای فیزیوتراپی بهره بگیرد، مشکلات تنفسی همچون آسم، بیماری مزمن انسداد ریوی و فیبروز کیستیک می‌باشد.

بیماری مزمن انسداد ریه

فیزیوتراپی می‌تواند به‌عنوان بخشی از برنامه‌ی توان‌بخشی کلی و همه‌جانبه عمل کند. ثابت شده که فیزیوتراپی می‌تواند یک درمان مداخله‌ای مؤثر برای بیماران مبتلابه بیماری مزمن انسداد ریوی باشد.

آسم

فیزیوتراپی به تمرین عضلات مربوط به دستگاه تنفسی کمک می کند. به همین دلیل ظهور حملات آسم را کاهش می‌دهد و تنفس و توانایی فیزیکی فرد را بهبود می‌بخشد.

فیزیوتراپی کودکان

درمان فیزیوتراپی، نقشی اساسی در کمک به کودکان دچار نقایص مادرزادی (غیره) در رسیدن به توانایی‌های بالقوه‌شان ایفا می‌کند. این درمان به‌منظور تقویت و حفظ سلامت فیزیکی، روانی و اجتماعی کودک انجام می‌گیرد.

توان‌بخشی بعد از عمل جراحی

اگر به‌ تازگی تحت عمل جراحی قرارگرفته‌اید، فیزیوتراپی در منزل می‌تواند به شما کمک کند تا سریع‌تر به وضعیت نرمال خود بازگردید. با کمک یک کارشناس فیزیوتراپی، می‌توانید درمان فیزیوتراپی‌تان را در خانه انجام داده و توانایی حرکتی خود را بازیابید.

چگونه باید برای درمان فیزیوتراپی در خانه آماده شویم؟


جلسات فیزیوتراپی در خانه برای کمک به بهبودی سریع‌تر بیمار، چه یک آسیب یک‌باره باشد یا یک بیماری مزمن، طراحی و انجام می‌شوند.

در اینجا به چند نکته برای اینکه بتوانید بیشتر فایده را از جلسات فیزیوتراپی‌تان در خانه ببرید، اشاره خواهیم کرد:

 • یک محل بزرگ، جادار و مناسبی را در خانه انتخاب کنید که تهویه‌ی خوب و نور کافی داشته باشد و عاری از هر گونه به هم ریختگی باشد تا فیزیوتراپیست بتواند تجهیزات ورزشی خود کوچک خود را برای جلسه درمانی‌تان با خود بیاورد.
 • لباس آزاد و راحت بپوشید. لباسی نپوشید که مانع از انجام حرکاتتان شود زیرا فیزیوتراپیست می‌خواهد پایداری مفاصل و حرکاتتان را ارزیابی کند.
 • به فیزیوتراپیست تان بگویید که دقیقاً چه نواحی از بدنتان درد دارد و تا چه میزان می‌خواهید عملکردتان در طی جلسات فیزیوتراپی برگردد.
 • اطلاعاتی مانند چگونه شروع درد، ماهیت درد و مدت زمانی که درگیر این مشکل هستید را با فیزیوتراپیست سینارای  در میان بگذارید.
 • تمریناتی را که فیزیوتراپیست به شما توصیه میکند به درستی انجام دهید و در صورت ابهام در مورد هر چیزی، از او سؤال کنید. همچنین برای رسیدن به نتایج موردنظر، تمرینات خود را به‌خوبی دنبال کنید.
 • برای دریافت خدمات پزشکی و پرستاری و مراقبتی  مورد نیاز خود از جمله ویزیت پزشکان متخصص و فوق تخصص در منزل ،انجام اکو کاردیو گرافی در منزل،انجام نوار قلب در منزل ،انجام تزریقات در منزل ،پرستاری 24 ساعته در منزل ،انجام وصل سرم در منزل ،انجام آزمایشات در منزل ،تست کرونا در منزل،اجاره تجهیزات پزشکی و تزریقاتی در منزل در تهران از کادر متخصص درمانی  سینارای کمک بخواهید..

درمان با کیفیت و بهبودی شما عزیزان تخصص ماست .

کپی برداری از مطالب سایت بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد

طراحی سایت و پشتیبانی: وب ایده