اکو کاردیوگرافی در منزل

اکو کاردیوگرافی در منزل

اکوکاردیوگرافی قلب چیست ؟

روش اکوکاردیو گرافی متفاوت ،تخصصی تر و پیچیده تر از نوار قلب می باشد .برای انجام این کار نسبت به نوار قلب که مدت بیشتری صرف می شود. نماد حقیقی دیواره های قلبی و دریچه های قلب ابتدای سرخک های بزرگ را نشان می دهد . در اصل اکوی قلب امکان این را می دهد که ضربان قلب بیمار و پمپاژ قلب را پزشک مشاهده کند . البته باید توجه داشته باشید که داشتن دانش این کار و تخصص انجام دادن این کار برای افراد غیر از افراد متخصص امکان پذیر نمی باشد .یکی از مزایای اکوی قلب یا دستگاه اکوکاردیوگرافی قلب این است که متخصص قلب مرکز تخصصی پزشکی و پرستاری در منزل سینارای  میتواند قلب را در حال حرکت ببیند و اینکه قلب به چه صورتی خون را پمپاژ می کند و همچنین نحوه عملکرد دریچه های قلب را نیز نشان می دهد.

اکوی قلب

 

تفاوت نوار قلب و اکو

نوار قلب ثبت فعالیت های مکانیکی و الکتریکی قلب می باشد که در چند دقیقه انجام می شود برای نوار قلب فرد به صورت طاق باز میخوابد و الکترودهایی در قفسه سینه بیمار و انتهای پا قرارداده می شود.
برای گرفتن اکوی قلب فرد به پهلو و یا به پشت دراز می کشد و همچنین از پروب برای گرفتن اکو استفاده می شود که ژل را بر روی پروب ریخته و بر روی سینه کشیده می شود و نمای دقیقی از دیواره‌های قلبی، دریچه‌ها و ابتدای سرخرگهای بزرگ را نشان میدهد و همچنین از الکترود های مختلف استفاده می شود که ژل زده و این الکترودها را در قسمت های مد نظر به صورت ثابت قرار داده می شود .
اکوی قلب نشان دهنده :

  • اندازه ی قلب
  • قدرت پمپاژ کردن
  • آسیب دیدن ماهیچه ی قلبی
  • مشکلات دریچه ای
  • نقایص قلبی

هزینه اکو کاردیو گرافی

هزینه اکوی قلب به نوع اکوی مورد نیاز بیمار و تعداد دفعات مورد نیاز اکو نیاز دارد. همچنین با توجه به نوع بیمه ممکن است هزینه پرداختی توسط هزینه انجام اکوی قلب در منزل با نوار قلب متفاوت است و به نوع اکوی مورد نیاز ، تعداد دفعات، اعزام پزشک متخصص و موارد دیگری بستگی دارد برای اطلاع از هزینه اکوی قلب در منزل با ما تماس بگیرید.

برای مشاوره رایگان ویزیت در منزل در شهر تهران با مرکز تخصصی پزشکی و پرستاری در منزل سینارای  تماس بگیرید.

021-48476

 

کپی برداری از مطالب سایت بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد

طراحی سایت و پشتیبانی: وب ایده