ویژگی عجیب گونه جدید کرونا

متخصص بیماری‌های عفونی با تأکید بر اینکه در اغلب موارد تست‌ «پی سی آر» کرونای دلتا را منفی نشان می‌دهد، یادآور شد: توصیه من به پزشکان این است که در هفته اول بیماری برای افراد کورتون تجویز نکنند، چراکه یکی از عوامل شیوع قارچ سیاه در هند همین امر بوده است.

به گزارش سینارای، «علی اسداللهی امین» در برنامه «طبیب» با اشاره به اینکه سرعت انتقال کرونای دلتا کمتراز ۱۵ ثانیه و حتی زودتر از انتقال ویروس سرماخوردگی است، گفت: این گونۀ کرونا همه معادلات گونه‌های قبلی را بر هم زده، از جمله اینکه دیگر شرایطی که قبلا برای انتقال لازم بود همچون محیط دربسته و قرار گرفتن در معرض ویروس حدود ۱۵ دقیقه را بر هم زده و به سادگی در کوتاه‌ترین زمان منتقل می‌شود.

وی در ادامه عنوان کرد: همچنین ممکن است در این گونه علائمی مثل از بین رفتن حس بویایی و چشایی و یا سایر علامت‌های کرونای قبلی اصلا مشاهده نشود و در اغلب موارد نیز افراد فکر می‌کنند در معرض باد کولر سرما خورده‌اند و یا به دلیل مسمومیت مشکل گوارشی پیدا کرده‌اند.

این پزشک متخصص همچنین اظهار کرد: حتی در برخی موارد دیده شده که افرادی به صورت همزمان به هر دو گونه آلفا و دلتا مبتلا شده‌اند، لذا باز هم توصیه بر زدن دو ماسک بر روی یکدیگر است.

اسداللهی با اشاره به اینکه حتی آنها که واکسن زدند نیز باید این مراقبت‌ها را انجام دهند، توضیح داد: چون متأسفانه این گونه دلتا باعث ایجاد مقاومت نسبی بدن در خصوص واکسن‌ها شده، اینکه واکسن‌ها دیگر  مؤثر نیستند درست نیست اما درصد ایمنی‌زایی آنها پائین‌تر آمده ولی در مجموع باز هم به طور کلی افرادی که واکسن می‌زنند به شکل خفیف‌تر درگیر بیماری می‌شوند و درصد بستری شدن آنها بسیار پائین‌تر است.

وی همچنین یادآور شد: اگر مراقبت‌ها پائین بوده و روند واکسیناسیون همچنان کند پیش برود، احتمال اینکه وارد پیک ششم شویم هم بسیار است.      

این متخصص بیماری‌های عفونی در ادامه تصریح کرد: توصیه من به همکاران پزشک این است که در هفته اول سعی کنند برای بیماران خیلی کورتون تجویز نکنند، چراکه طیق تحقیقات یکی از عوامل شیوع بیماری قارچ سیاه در هند همین استفاده بیش از اندازه کورتون در هفته اول بیماری بوده است.

اسداللهی امین در پایان نیز با اشاره به اینکه همچنان پی سی آر منفی رد کننده کرونا نیست، عنوان کرد: اتفاقا احتمال منفی شدن تست پی سی آر در گونه کرونای دلتا بسیار زیاد است و اصلا در این خصوص نمی‌توان به این تست اعتماد کرد.

***  در کوتاه ترین زمان ،بهترین پزشکان و تیم پرستاری را از" سینارای" درخواست کنید .
***  یکی از اهداف عالی ما ارائه خدمات برتر در حوزه پزشکی و پرستاری میباشد . 

  1.  انجام تست کرونا در منزل 
  2. ایجاد فضای ICU در منزل 
  3. اعزام پزشکان متخصص
  4. اعزام پزشک عمومی 
  5. اعزام پرستار ICU  و بخش خصوصی 
  6. اعزام مراقب خصوصی 
  7. هماهنگی و اعزام آمبولانس 
  8. انجام تمام آزمایشات در منزل

برای دریافت اطلاعات بیشتر  و مشاوره رایگان ، با شماره 48476-021   و   در ساعات    غیراداری با تلفن  46014332 -021 تماس حاصل فرمایید  . 

تعداد بازدید : 910

کپی برداری از مطالب سایت بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد

طراحی سایت و پشتیبانی: وب ایده