7.4 درصد از جمعیت استان تهران واکسینه شده اند

 تا زمانی که مطمئن نشویم واکسیناسیون گروه 70 سال به بالا تمام شده است سراغ گروه های سنی دیگر نمی رویم./ تا امروز یک میلیون و 110 هزار واکسن در تهران تلقیح شده است./ بهتر است مردم برای کاهش ازدحام جهت تزریق دُز دوم به همان مرکزی که دُز اول واکسن را دریافت کرده اند، مراجعه کنند.
 
فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: تاکنون 7.4 درصد از جمعیت استان را واکسینه کرده ایم که نسبت به نرم کشوری که 6.2 است، عدد بالایی را نشان می دهد.
 
به گزارش سینارای ، دکتر حسینعلی شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی صبح امروز به همراه جمعی از اعضای کمیسیون، دکتر منوچهر جمالی مدیرکل امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر علیرضا زالی فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران از محل واکسیناسیون کرونا در باغ موزه دفاع مقدس بازدید کردند.
 
تا امروز یک میلیون و 110 هزار واکسن در تهران تلقیح شده است
 
دکتر زالی درباره چرایی تجمیع مراکز کوچک واکسیناسیون در مناطق مختلف توضیح داد: در تهران متناسب با تعداد افراد منطقه و میزان مراجعان برای دریافت دُز اول واکسن، مراکز تجمیعی را شکل دادیم. در حال حاضر 80 مرکز تجمیعی واکسیناسیون در تهران وجود دارد که این آمار را افزایش خواهیم داد تا ازدحام ها به حداقل برسد.
 
وی با اشاره به افزایش تعداد شیفت های واکسیناتورها، گفت: براساس پیش بینی ها مشکلات موجود طی چند روز آینده رفع خواهد شد. نگرانی اصلی که مردم در تهران داشتند این بود که نکند افرادی که دُز اول واکسن را دریافت کرده اند از تزریق دُز دوم محروم شوند. خوشبختانه ما دپوی کافی برای 70 سال به بالاهایی که دُز اول را دریافت کرده اند و آنهایی که جا مانده اند، درنظر گرفته ایم و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.
 
فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: تا زمانی که مطمئن نشویم واکسیناسیون گروه 70 سال به بالا تمام شده است سراغ گروه های سنی دیگر نمی رویم. 
 
دکتر زالی تصریح کرد: موضوع دیگری که به ازدحام ها در روند واکسیناسیون دامن زد، شایعه شده بود که احتمال دارد واکسن دُز دوم افرادی که دُز اول را دریافت کرده اند از برند دیگری باشد. ما به مردم اطمینان خاطر می دهیم، دُز دوم واکسن همه افراد از همان برند دُز اول خواهد بود.
 
وی با اشاره به راه اندازی مرکز واکسیناسیون کرونا در باغ موزه دفاع مقدس به عنوان هشتادمین مرکز تجمیعی در تهران، عنوان کرد: تا امروز یک میلیون و 110 هزار واکسن در تهران تلقیح شده است. 400 هزار نفر هر دو دُز را دریافت کرده اند. تاکنون 7.4 درصد از جمعیت استان را واکسینه کرده ایم که نسبت به نرم کشوری که 6.2 است، عدد بالایی را نشان می دهد. با توجه به تنوع خیلی خوبی که هم در واردات و هم در تولید داخلی واکسن وجود دارد، با سبد متنوعی از واکسن رو به رو خواهیم بود.
 
فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران اظهار کرد: چون بخش زیادی از مردم واکسن سینوفارم را دریافت کرده اند، باید بگوییم که خوشبختانه به اندازه کافی سینوفارم تهیه کرده ایم. برند دوم هم که در تهران استفاده می شود آسترازنکا است که منابع این واکسن هم به اندازه کافی وجود دارد؛ برند سوم هم اسپوتنیک است که دُز دوم آن به 90 درصد تزریق شده است.
 

***  در کوتاه ترین زمان ،بهترین پزشکان و تیم پرستاری را از" سینارای" درخواست کنید .
***  یکی از اهداف عالی ما ارائه خدمات برتر در حوزه پزشکی و پرستاری میباشد . 

  1.  انجام تست کرونا در منزل 
  2. ایجاد فضای ICU در منزل 
  3. اعزام پزشکان متخصص
  4. اعزام پزشک عمومی 
  5. اعزام پرستار ICU  و بخش خصوصی 
  6. اعزام مراقب خصوصی 
  7. هماهنگی و اعزام آمبولانس 
  8. انجام تمام آزمایشات در منزل

برای دریافت اطلاعات بیشتر  و مشاوره رایگان ، با شماره 48476-021   و   در ساعات    غیراداری با تلفن  46014332 -021 تماس حاصل فرمایید 

 
 
دکتر زالی با بیان اینکه در تهران علاوه بر گروه های سنی اعلام شده واکسیناسیون بیماران خاص و گروه های پزشکی هم در حال انجام است، گفت: مردم براساس پیامک مراجعه کنند؛ بهتر است مردم برای کاهش ازدحام جهت تزریق دُز دوم به همان مرکزی که دُز اول واکسن را دریافت کرده اند، مراجعه کنند.
تعداد بازدید : 1346

کپی برداری از مطالب سایت بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد

طراحی سایت و پشتیبانی: وب ایده